Connect with Us

Foto që do t’iu bëjnë të vini në pyetje ekzistencën tuaj  

Kuriozitete

Foto që do t’iu bëjnë të vini në pyetje ekzistencën tuaj  

Publikuar

-

Çfarë do të thotë të jesh një individ? Çfarë është shoqëria? Dhe ku po shkojmë?

Paweł Kuczyński, një karikaturist i njohur nga Polonia, paraqet këto dhe shumë pyetje të tjera në punën e tij.Ilustrimet e tij interesante kanë fituar popullaritet të rëndësishëm për temën e tyre shumë aktuale.

Me artin e tij ai pasqyron thelbin e asaj që po ndodh rreth nesh në botën moderne.

Ne kemi vënë një përzgjedhje të 20 prej vizatimeve më të mira të Kuczyńskit.

Kombinimi i humorit të hollë dhe ideve që shkaktojnë mendime nxisin një numër pyetjesh të pakëndshme rreth natyrës së botës ku jetojmë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: