Connect with Us

Foto/Vendet që duhet ti shikoni përpara se të vdisni

Kuriozitete

Foto/Vendet që duhet ti shikoni përpara se të vdisni

Publikuar

-

 

Jeta është shumë e shkurtër dhe kjo botë është shumë e mrekullueshme. Në këtë post ne mblodhëm më të mirën e asaj që planeti Toka ka për të ofruar.

Duke qenë banesa më e madhe kripë në botë, Salar de Uyuni përfshin një total prej 10,582 kilometra katrorë.

-Vendndodhja e saj është në Bolivinë jugperëndimore. Këto janë rezultat i disa liqeneve parahistorike që kalojnë nëpër transformime të ndryshme dhe duke u bërë një monument i një surrealizmi i një lloji.

-E vendosur në kufijtë e Kiotos, Japonia, rajoni rural i Arashiyama është shtëpia e shumë bukurive kulturore.

Ndër thesaret është një rrugë përmes këtij pylli magneficent bambu.

-Njohur edhe si malet e ylberit, këto janë rezultat i një pellgu ujëmbledhës të brendshëm që po thahen dhe për shkak të kushteve të shumta të motit që marrin të gjitha ngjyrat e mundshme të ndryshkut./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: