Connect with Us

Foto/ Të famshmit që luftuan betejën me varësinë dhe fituan

Kryesore Show Biz

Foto/ Të famshmit që luftuan betejën me varësinë dhe fituan

Publikuar

-

Ndoshta një nga problemet më të këqija që një person mund t’i shkaktojë vetes është varësia ndaj drogës dhe alkoolit. Dhe yjet e Hollivudit nuk bëjnë përjashtim: ata janë po aq të rrezikuar sa kushdo tjetër, madje dhe më shumë.

Të qenit gjithnjë në qendër të vëmendjes, të jesh i vëzhguar çdo ditë të jetës tënde nga media dhe publiku, fansat e admiruesit e shumtë, sigurisht sjell një presion shumë të madh në lirinë individuale dhe privatësinë e çdo njeriu.

Pikërisht të qënit vazhdimisht në qendër të vëmendjes sjell stres dhe probleme të shumta mendore dhe emocionale tek yjet e Hollivudit të cilët për të gjetur shpëtim, drejtohen tek droga dhe alkooli duke menduar se kanë gjetur zgjidhjen.

Shumë prej tyre duke parë problemet afatgjata dhe shkatërrimin e karrierës që varësia ndaj drogës e alkoolit shkaktojnë, arrijnë që të luftojnë ndaj tyre dhe të fitojnë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: