Connect with Us

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Kuriozitete

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Publikuar

-

Nëse keni bërë plan të shkoni për një udhëtim në Brazil duhet ta dini se ai është vendi i Anakondave. Dhe në këtë mënyrë ju nuk duhet të shkoni e papërgatitur. Lexoni këto hapa dhe me siguri do dilni gjallë nga aty.

Ngrini një kamp të sigurtë me zjarr. Në këtë mënyrë ju do ti shmangni ato.

Shmangni ato.  Nëse shikoni ndonjë që vjen drejt jush, ikni pasi këto specie nuk njihen si shumë të shpejta.

Luftoni me çdo kusht. Këto gjarpërinjtë nuk kanë dhëmbë helmues, por sapo të shtrihen nofullat e tyre rreth kokës, sekondat tuaja të zgjuara numërohen. Në këtë rast, shmangia nuk është më një opsion i mundshëm. Shpresa juaj e fundit është beteja./CityNews

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: