Connect with Us

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Kuriozitete

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Publikuar

-

Nëse keni bërë plan të shkoni për një udhëtim në Brazil duhet ta dini se ai është vendi i Anakondave. Dhe në këtë mënyrë ju nuk duhet të shkoni e papërgatitur. Lexoni këto hapa dhe me siguri do dilni gjallë nga aty.

Ngrini një kamp të sigurtë me zjarr. Në këtë mënyrë ju do ti shmangni ato.

Shmangni ato.  Nëse shikoni ndonjë që vjen drejt jush, ikni pasi këto specie nuk njihen si shumë të shpejta.

Luftoni me çdo kusht. Këto gjarpërinjtë nuk kanë dhëmbë helmues, por sapo të shtrihen nofullat e tyre rreth kokës, sekondat tuaja të zgjuara numërohen. Në këtë rast, shmangia nuk është më një opsion i mundshëm. Shpresa juaj e fundit është beteja./CityNews

 

 

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE