Connect with Us

Foto/ Macet në kimono janë një tren i ri në Japoni

Kuriozitete

Foto/ Macet në kimono janë një tren i ri në Japoni

Publikuar

-

Japonia ka bërë përsëri atë që di të bëjë më mirë dhe ata kanë gozhduar plotësisht lojën e tyre duke veshur macet tona të preferuara prej gëzofi  me veshjen e tyre tradicionale. Me sa duket, macet e veshjes në Kimonos janë një gjë tani në Japoni dhe ata i kanë transformuar këto krijesa me gëzof nga të mrekullueshme  në krejtësisht të adhurueshme .

Sjellja e versionit kimono të Hello Kitty në jetën reale është vetëm ajo që ne mund të presim nga Japonia, në fund të fundit. Ne nuk mund të presim që të tregojmë këto macet kaëaii në kimono, kështu që lëvizni poshtë me kujdes, sepse mund të jetë tepër interesant për tu parë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: