Connect with Us

Vështirësia e të qenit femër/ Këto foto e ilustrojnë më së miri

Kuriozitete

Vështirësia e të qenit femër/ Këto foto e ilustrojnë më së miri

Publikuar

-

Të jesh një grua vjen me shumë gëzime në jetë, por mjaft vështirësi  gjithashtu. Dhe ndërsa ka aq shumë lloje, forma dhe karaktere të grave sa ka ngjyra të ylberit, ka gjëra të caktuara të cilat shumë më tepër, nëse jo të gjitha, lidhen me gratë. Gjëra të tilla si rruajtja e qimeve, pastrimit të thonjve, vendosjes së eyelinerit, dhe natyrisht, kontribuuesit më të lartë të shqetësimit: duhet të veshin pajisjen me tel, të mbushur dhe të varur,që  ne e quajmë sytjena.

Këto dhe shumë pak shembuj të paktë të përpjekjeve të përditshme të grave janë kapur aq mirë në komikën e Cassandra Calin. Calin, një artist grafik 21-vjeçar në Montreal, krijon këto në bazë të përvojave të saj. Nëse jeni një grua ose keni një grua në jetën tuaj që mund të lidhen me këtë, lexoni më tej./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: