Connect with Us

Çfarë duhet të dini nëse ju kanë tradhëtuar

Kuriozitete

Çfarë duhet të dini nëse ju kanë tradhëtuar

Publikuar

-

Të gjtihë jemi rritur me historitë e fundeve të lumtura të përrallave apo gjetja e princit të kaltër, njeriut perfekt me të cilin do të kalojmë një jetë të lumtur e të gëzuar.

Shpesh na pëlen më shumë ideja e të qenit në dashuri se sa të qenit me të vërtetë i dashuruar, e nga kjo jo pak herë mund të gabojmë duke zgjedhur personin e gabuar e duke krijuar një imazh perfekt të tyre në këkën tonë, larg nga ajo çka ata janë në të vërtetë.  Ndaj dhe jo rrallëherë kemi mbetur zemërthyer kur kemi zbuluar se na kanë tradhëtuar dhe se personi që mendonim se ishte kaq perfekt na ka lënduar më shumë se çdo gjë tjetër.

E gjejmë veten duke qarë pafund e duke vluar nga urrejtja njëkohësisht.

Kur më në fund e marrim disi veten dhe vendosim të dëgjojmë anën e tyre të historisë, përfundojmë duke parë dikë që kërkon pafund falje mes lotësh dhe duke kërkuar rikthimin e lidhjes pasi tanimë gjërat do të jenë ndryshe, do të jenë serioze. Zemërimi  është enigmatik dhe trishtimi është akoma dhe më i madh dhe është mëse normale të ndihesh i dyjëzuar.

Këto janë 5 gjërat të cilat duhet t’i kuptoni mjaft mirë nëse ju kanë tradhëtuar.

1.   Nuk është faji juaj

2.   Nuk ka absolutisht asnjë justifikim për tradhëtinë

3.   Falni por mos harroni

4.   Kuptoni që mbase ju nuk jeni bërë për njëri-tjetrin

5.   Mësoni të doni dhe të respektoni veten/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE