Connect with Us

Filmat më të frikshëm që duhet ti shikoni të paktën një herë në jetën tuaj

Kuriozitete

Filmat më të frikshëm që duhet ti shikoni të paktën një herë në jetën tuaj

Publikuar

-

Kinemaja ka shumë zhanere të ndryshme por nëse thrilleri dhe horrori duhet të kenë një emër të veçantë ato mund të quhen si tërheqja e publikut. Ne ju kemi përgatitut filmat më të frikshmë që egzistojnë dhe që duhet ti shikoni të paktën një herë, në shoqërin e të tjerëve ju këshillojmë.

  1. The Exorcist
  2. The Shining
  3. A nightmare on Elm Street
  4. Halloween
  5. Friday the 13th
  6. The Conjuring
  7. The Grudge
  8. The Ring
  9. Stephen King’s it
  10. Insidious/CityNews
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

5 kristale të fuqishme që do t’ju ndihmojnë të flini më mirë dhe të lehtësoni pagjumësinë

Publikuar

-

Nga

Ka shumë kristale që mund të na qetësojnë mendjen, të qetësojnë trupin tonë, të sjellin paqe të brendshme për të fjetur më mirë. Ka edhe kristale që largojnë energjitë negative.  Kristalet janë në gjendje të ruajnë dhe të japin energji. Sipas shumë studimeve, kristalet janë më të fuqishëm dhe më të dobishëm sesa mendojmë. Këtu janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

16 fotot që tregojnë vështirësitë që çdo vajzë përballet në kohët moderne

Publikuar

-

Nga

Thonjtë tuaj, flokët kaçurrela ose të rregulluara,dhe takat e larta … Ndonjëherë të qenit vajzë është vërtet e vështirë. Dhe, megjithëse për burrat mund të duket se ajo që ne bëjmë është e lehtë, në të vërtetë ka shumë gjëra që janë aq të bezdisshme, ato mund të na bëjnë të humbasim durimin. “Bright Side”  […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë është depresioni i “buzëqeshur” dhe çfarë mund të bëni nëse i afërmi juaj vuan nga kjo sëmundje

Publikuar

-

Nga

Nëse kërkoni me hashtagun #faceofdepression në mediat sociale, do të shihni qindra fotografi ku shfaqen njerëz të lumtur dhe të qeshur, të cilët në fakt vuajnë nga depresioni. Ndonjëherë këto foto postohen nga vetë njerëzit, por më shpesh, ato ndahen nga të afërmit dhe miqtë e tyre, të cilët dëshirojnë të ndihmojnë të dashurit e […]

LEXO TE PLOTE