Connect with Us

Gjërat e pathëna që të gjithë kemi bërë pas shpinës së partnerit

Kuriozitete

Gjërat e pathëna që të gjithë kemi bërë pas shpinës së partnerit

Publikuar

-

Shpesh thuhet se ndershmëria dhe sinqeriteti janë politika më e mirë, sidomos në një mardhënie në çift, por jo gjtihmonë të gjtihë arrijmë t’i qëndrojmë besnikë kësaj politike.

Të gjtihë kemi zakonet tona të çudtishme të cilat përpiqemi t’i mbajmë të fshehta nga partnerët tanë, ndonjëherë sepse ndjejmë turp ose sepse nuk duam që kurioziteti ynë i tepërt të përfudnojë në një debat.

Disa nga gjërat që bëjmë mbrapa krahëve të partnerit tonë janë të padëmshme, ndërsa të tjera janë kaq serioze sa mund të dëmtojnë tërësisht marrëdhënien.

Pavarësisht sa të dëmshme apo të padëmshme sjelljet tona kanë qenë, këtu do të gjeni sjelljet e çudtishme që të gjithë kemi bërë dhe ja kemi fshehur partnerit.

 

Sa prej jush i keni bërë këto gjëra?

Kemi kontrolluar celularin e tyre fshehtazi

Kemi parë telefonatat e tyre

Kemi parë inboxin e mesazheve

Kemi harxhuar më shumë para se sa u themi

Kemi pastruar hundën me gishta

Kemi parë komentet e tyre në Facebook dhe Instagram

Kemi flirtuar me një koleg në punë

Jemi shtirur sikur po flemë në shtrat

Xhelozojmë për çdo gjë dhe nuk e kemi pranuar/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE