Connect with Us

Jeni mësuar me modele super të holla?/ Nuk keni parë akoma këto të fundit

Kuriozitete

Jeni mësuar me modele super të holla?/ Nuk keni parë akoma këto të fundit

Publikuar

-

Java e modës është një nga disa herë të vitit kur projektuesit e të gjitha stileve vijnë së bashku për të nxjerrë në dritë krijimet e tyre – dhe këtë sezon, Addition Elle ka bashkëpunuar me disa modele të famshme jo shumë të zakonshme.

Modele Jordyn Woods, Tabria Majors, dhe Molly Constable dolën në shfaqje së bashku me Graham, dhe më besoni kur them se ata të gjithë dukeshin shumë elegante, pavarësisht peshës së tyre.

Cosmopolitan.com arriti tek modelet prapa skenës për të folur për pozitivitetin e trupit, kanalizimin e besimit të brendshëm dhe tejkalimin e stereotipeve, dhe ata kanë fjalë të forta të mençurisë.

“Nuk isha gjithmonë e sigurtë për trupin tim”, thotë Woods. “Por unë e kuptova, dhe e di çfarë? Unë nuk jam si dikush tjetër, dhe askush tjetër nuk është si unë, dhe kjo është e fuqishme dhe unë duhet ta zotëroj këtë”./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: