Connect with Us

Studimi zbulon/ Ja cilët partnerë janë më të prirur për të tradhëtuar

Kuriozitete

Studimi zbulon/ Ja cilët partnerë janë më të prirur për të tradhëtuar

Publikuar

-

Njerëzit me fytyrë të gjerë dhe katrore kanë orientim më të lartë seksual dhe më shumë gjasa të tradhëtojnë, ka gjetur një studim i bërë së fundi.

Studiuesit kanë gjetur se ata me karakteristika më të gjera të fytyrës ishin më agresive dhe më të shtyrë nga seksualiteti. Ekipi i udhëhequr nga psikologu Steven Arnocky në Universitetin Nipissing, Ontario, mati fytyrat e 145 studentëve që ishin në marrëdhënie dhe i intervistoi për jetën e tyre seksuale. Ata me fytyra më të gjera kishin qëndrime më të relaksuara për seksin rastësor dhe ishin më tepër të lidhur me tendenca të tilla si sjellja joetike, paragjykimet dhe tiparet psikopatike. Ata gjithashtu kishin më shumë gjasa të ishin të pasur dhe më tërheqës për seksin e kundërt.

Studiuesit shpresojnë se gjetjet do të hedhin dritë mbi rolin që funksionet e fytyrës në marrëdhëniet seksuale dhe përzgjedhjen e bashkëshortit./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE