Connect with Us

Në 2018-ën femrat mund të shkojnë në stadium/ Shteti vendos një kusht

Kuriozitete

Në 2018-ën femrat mund të shkojnë në stadium/ Shteti vendos një kusht

Publikuar

-

Arabia Saudite ka njoftuar zyrtarisht se do t’u lejojë grave të hyjnë në stadiumet sportive. Mbretëria islame në drejtim të lehtësimit të rregullave për ndarjen gjinore ka vendosur të marrë këtë kthesë por ata do të ulen në të ashtuquajturën seksioni familjar, një zonë e ndarë nga turma e  meshkujve.

Autoriteti i Sportit të Përgjithshëm e përshkroi vendimin si një që do të lejojë “familjet” në stadiumet nga viti i ardhshëm, një term që autoriteti përdor për t’iu referuar hapësirave publike që strehojnë gratë.

Këto seksione “familjare” janë për gratë që janë vetëm ose që shoqërohen nga një mashkull.

Shumë restorante dhe kafene, kanë gjithashtu hyrje të ndara për grate./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Horoskopi javor/ Ndryshime në dashuri dhe në punë, ditët më me fat për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi Venusi është tranzit në shenjën tuaj dhe do të mbetet i tillë për një kohë të gjatë. Në dashuri dhe miqësi duhet të gjeni atë qetësi që ju mungon në vendin e punës. Në aspektin ekonomik lajmet nuk janë të mira. Do të përballeni me vështirësi këtë javë po në fundjavë do të gjeni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTOT-Destinacione frymëzuese/ Pamje të pazakonta të krijuara nga natyra

Publikuar

-

Nga

Ndërsa ka shumë destinacione frymëzuese të bëra nga njeriu në mbarë globin, asgjë nuk është aq krijuese sa natyra. Nga pemët që ngjasojnë me monstra, deri tek sinkolet me ngjyra, formacionet lartësuese shkëmbore dhe ujëvarat e llavës së shkrirë, këto janë disa nga peizazhet më të pazakonta dhe tërheqëse në botë. Secili prej këtyre vendeve […]

LEXO TE PLOTE