Connect with Us

Foto/ Filmat horror të cilat do ju shkatërrojnë Krishtlindjet

Kuriozitete

Foto/ Filmat horror të cilat do ju shkatërrojnë Krishtlindjet

Publikuar

-

Shumë filma dalin kur vijnë Krishtlindjet. Shumë janë emocionues dhe të tjera drithëruese. Home Alone, Miracle on 34th Street, apo dhe Jingle all the Way kanë mesazhe të rëndësishme për familjen në këtë periudhë. Por është dhe një tip tjetër i filmave që kanë një mesazh tjetër. Mund të vritesh shumë lehtë gjatë Krishtlindjeve ashtu si për Halloween. Kemi bërë një listë të filmave horror që janë bërë pikërisht për kohën e Krishtlindjeve./CityNews

1-Krampus

2-Gremlins

3-Black Christmas

4-The Nightmare before Christmas

5-Jack Frost

6-Better Watch Out

7-Elves

8-Santa’s Slay

9-Santa Claws

10-A Christmas Horror Story

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Këto 6 pyetje do t’ju ndihmojnë të kuptoni se çfarë dëshiron në të vërtetë shpirti juaj

Publikuar

-

Nga

1.Cfarë ju bën të lumtur? Kjo është një pyetje e bukur e thjeshtë, megjithëse ndonjëherë është e vështirë të përgjigjesh. Cfarë ju bën vërtet të lumtur? Për shembull, a ju bën të lumtur puna juaj e tanishme? Apo është thjesht një mjet për të fituar para? 2.Cfarë doni të bëni? A ka ndonjë gjë që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ankth dhe vetëvlerësim i ulët/ 8 shenja që ju bëjnë të kuptoni nëse jeni rritur në një familje toksike

Publikuar

-

Nga

Ankthi i fshehur, emocione të vërteta dhe vetëvlerësim të ulët – për fat të keq, disa prindër arrijnë t’i kalojnë të gjitha këto cilësi negative për fëmijët e tyre. Egoizmi dhe indiferenca e tyre ndaj ndjenjave të fëmijëve të tyre ndikojnë shumë në fëmijërinë e tyre. Si rezultat, fëmijët fillojnë të kritikojnë veten, ndjehen të pafuqishëm […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Foto-Çfarë nënkuptojnë në të vërtetë emrat dhe logot e markave të famshme botërore

Publikuar

-

Nga

A e dini se cfarë do të thonë shkronjat në emrin IKEA? Apo çfarë e frymëzoi krijuesin e logos Android? “Bright Side” ju sugjeron të hidhni një vështrim në historinë e markave me famë botërore dhe të zbuloni se çfarë ndikoi në krijimin e logove dhe emrave të rëndësishëm. Pepsi Sipas Davis Bradham, krijuesi i […]

LEXO TE PLOTE