Connect with Us

14 vjeçarja humb jetën/ E zë korenti nga fisha e Iphone

Kuriozitete

14 vjeçarja humb jetën/ E zë korenti nga fisha e Iphone

Publikuar

-

Një adoleshente ka vdekur tragjikisht pasi e zuri korenti nga fisha e Iphonit teksa flinte gjumë.

Le Thi Xoan u gjet e pavetëdijshme nga prindërit e saj të cilët  esoqëruan menjëherë në spital, ku më vonë u shpall e vdekur, me shkaktarin zyrtar elektricitetin.

Policia në Hanoi, Vietnam, gjeti një kabllo të bardhë të djegur në shtratin e saj dhe tha se një lot në fishën e gomës mund të ketë shkaktuar incidentin.

Aktualisht nuk dihet nëse kabllorja që e ka shkaktuar elektricitetin e saj është një produkt zyrtar apo jo zyrtar.

Imazhi i kabllit tregon se është me sa duket më i vogël se kablli prej 0.5 metër i cili është një element kryesor në produktet e Apple./CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: