Connect with Us

Foto/ Brenda shtëpisë ku jetoi dhe vdiq Al Capone

Kuriozitete

Foto/ Brenda shtëpisë ku jetoi dhe vdiq Al Capone

Publikuar

-

A keni menduar ndonjëherë se ku jetojnë gangsterët e famshëm? Si duket shtëpia e tyre nga brenda? Ne do ju tregojmë shtëpinë e njërit prej gangserëve më të mëdhenj që ka ekzistuar. Al Capone.

Shtëpia u ble për 8 milionë dhe u bënë gati 1.4 milionë rinovime në të. Arkitektja Monica Melotti udhëhoqi punën për rinovimin e rezidencës së Capones në Miami.

Monika dhe ekipi i saj bënë një punë të mrekullueshme duke ruajtur disa  nga detajet origjinale të pronës.

 

Vila luksoze ka një sipërfaqe 30,000 metra katrore.

Ish shtëpia e Al Capone është e mbushur me ngjyrën e bardhë, e mbuluar me pllaka të bardha ku gjithçka duket kaq e pastër dhe e bukur./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: