Connect with Us

Kompania hekurudhore japoneze kërkon falje për mbërritjen e trenit 20 sekonda më shpejt

Kuriozitete

Kompania hekurudhore japoneze kërkon falje për mbërritjen e trenit 20 sekonda më shpejt

Publikuar

-

Operatori i një firme private hekurudhore që i shërben periferisë së Tokios ka lëshuar një falje pasi një prej trenave të tij u nis 20 sekonda përpara afatit. Pasagjerët që hipën në orën 9.44.40 të mëngjesit Tsukuba Express nga stacioni Minami Nagareyama, në veri të Tokios, nuk ishin në dijeni se çdo gjë ishte e gabuar kur treni, i cili kishte ardhur në kohë, u largua nga platforma në orën 9.44.20. Operatori i trenit, megjithatë, besonte se gabimi ishte mjaft seriozsa duhej patjetër të kërkohej falje.

“Ne kërkojmë ndjesë thellësisht për shqetësimet e rënda të imponuara ndaj klientëve tanë”, tha në një deklaratë Kompania Metropolitan Intercity Railway.

Përgjegjësi i trenit nuk kishte kontrolluar siç duhet orarin e trenit, tha firma, duke shtuar se ekuipazhi ishte udhëzuar të ndiqte në mënyrë strikte procedurën për të parandaluar përsëritjen./CityNews

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: