Connect with Us

Ja se në cilin moment të lidhjes femrat kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë

Femra

Ja se në cilin moment të lidhjes femrat kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë

Publikuar

-

Studiuesit kanë identifikuar një dritare specifike në të cilën gratë, të cilat janë në marrëdhënie afatgjata, kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë partnerët e tyre.

Ata zbuluan se gratë janë më të prirura për të shkelur kurorën midis gjashtë dhe dhjetë vjetësh martese apo lidhjeje me dikë.

Megjithatë, kur studimi drejtohej tek shancet për tradhëti tek meshkujt, studimi gjeti se dritarja ishte më pak specifike, me burrat që ka më shumë gjasa të mashtrojnë pas 11 vjetësh.

Studimi, i cili u botua në The Journal of Sex Research, arriti në përfundimin se faktorë të shumtë i detyronin njerëzit që të përmbahen nga shkelja e kurorës, por më shpesh këto lidhen me dëshirën për të ruajtur standardet morale dhe frikën për të qenë i vetëm.

Gjetjet e tyre në lidhje me tradhëtinë femërore vërtetojnë teorinë shtatëvjeçare, një term i njohur psikologjik që sugjeron që marrëdhëniet të fillojnë të dobësohen pas shtatë vjetësh.

Është një trend që historikisht është mbështetur nga statistikat e divorcit, të cilat tregojnë se shumë çifte ndahen në këtë periudhë kohore./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: