Connect with Us

Ja çfarë ndodh sipas shkencëtarëve nëse keni shumë ndjekës në Instagram dhe Facebook

Life Style

Ja çfarë ndodh sipas shkencëtarëve nëse keni shumë ndjekës në Instagram dhe Facebook

Publikuar

-

Duke qenë se rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë edhe shkenca ka nisur t’i shikojë ato si potenciale të mundshme për përpilimin e studimeve të ndryshme që mund të tregojnë gjëra të reja mbi karakteret tona.

Në iniciativën e fundit të ndërmarrë nga Universiteti i Karolinës së Veriut, është bërë me dije se personat të cilët kanë më shumë ndjekës në Instagram dhe më shumë miq në Facebook në fakt janë më të prirur për të qenë materialistë.

Kjo sepse sipas studiuesve, këta njerëz e shohin rrjetin social si një vend të mirë biznesi dhe pranojnë shumë ndjekës e miq virutalë me idenë se ata, diku apo dikur mund t’i duhen për të krijuar lidhjet e duhura ose thjesht për ta kthyer profilin e tyre në blog fitimprurës.

Sigurisht që pasja e shumë miqve e ndjekësve në rrjete sociale lidhet edhe me dëshirën e disa personave për tu ekspozuar dhe për tu bërë të famshëm, detaje këto që gjithsesi lidhen me materializmin./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: