Connect with Us

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Kuriozitete

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Publikuar

-

Në moshën 27 vjeçare, John Collison është miliarderi më i ri në botë…dhe i ka arritur të gjitha vetë.

Ai thuhet se është single, por për fat të mirë Collison ka vëllain e tij 29-vjeçar, Patrick, i cili gjithashtu numëron pasurinë e tij në dhjetë shifra, për ta mbajtur kompaninë e tyre.

Dy vëllezërit nga një fshat i vogël në Irlandën rurale krijuan Stripe, një kompani që drejton softuerët pas më shumë se 100,000 bizneseve.

Ai merret me pagesat në internet, si dhe siguron një mori shërbimesh të tjera që ndihmojnë në krijimin e thjeshtë të firmave për të drejtuar faqet e tyre.

Shumë njerëz mund të mos kenë dëgjuar për Stripe, por ai ka Elon Musk dhe themeluesin e PayPal Peter Thiel si investitorë.

Një raund financimi vitin e kaluar vlerësoi Stripe në mbi $ 9bn (7 miliardë dollarë), që do të thotë se vëllezërit Collison secili kanë një vlerë prej së paku $ 1.1bn, sipas revistës Forbes./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Horoskopi javor/ Ndryshime në dashuri dhe në punë, ditët më me fat për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi Venusi është tranzit në shenjën tuaj dhe do të mbetet i tillë për një kohë të gjatë. Në dashuri dhe miqësi duhet të gjeni atë qetësi që ju mungon në vendin e punës. Në aspektin ekonomik lajmet nuk janë të mira. Do të përballeni me vështirësi këtë javë po në fundjavë do të gjeni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTOT-Destinacione frymëzuese/ Pamje të pazakonta të krijuara nga natyra

Publikuar

-

Nga

Ndërsa ka shumë destinacione frymëzuese të bëra nga njeriu në mbarë globin, asgjë nuk është aq krijuese sa natyra. Nga pemët që ngjasojnë me monstra, deri tek sinkolet me ngjyra, formacionet lartësuese shkëmbore dhe ujëvarat e llavës së shkrirë, këto janë disa nga peizazhet më të pazakonta dhe tërheqëse në botë. Secili prej këtyre vendeve […]

LEXO TE PLOTE