Connect with Us

Ja rutina që duhet të ndiqni nga e hëna në të dielë

Life Style

Ja rutina që duhet të ndiqni nga e hëna në të dielë

Publikuar

-

Kur është fjala për mirëqenie, shumë vajza pyesin se si dhe ku duhet ta nisin. Nuk është e nevojshme që të lexoni shumë, por shumë prej nesh tashmë kanë një praktikë të fortë mirëqenie me përkufizime.

Fiziku i mirë dhe shëndeti mendor vijnë nga shumë gjëra dhe kjo është e ndryshme për çdo njeri. Për disa është balanca, moderimi dhe praktikimi i gjërave që ju bëjnë të ndiheni mirë, si një marrëdhënie e shëndetshme, ushtrimet, fjetja mirë, shpenzimi i kohës me njerëz që doni, shijimi i jetës, meditimi, reflektimi.

Pyetja është “Çfarë ju bën të ndiheni mirë fizikisht dhe nga ana mendore?”. Është pikërisht gjëja nga e cila duhet të nisni. Nëse nuk jeni të sigurt, këtu gjeni shtatë mënyra si të integroni mirëqenien në jetën tuaj çdo ditë të javës sipas “Because im addicted”.

E hënë: Pini ujë të nxehtë me limon në mëngjes

E martë: Ushtrime. Nuk ka justifikime!

E mërkurë: Pini një “smoothie”, lëng frutash të shëndetshëm, përgatiteni vetë (recetat mund t’i gjeni në internet).

E enjte: Provoni një dozë mirëqenie, mund të gjeni nga lëngjet e lokaleve, por mund t’i bëni edhe vetë.

E premte: Fërkoni lëkurën (mund të bëni ndonjë skrab).

E shtunë: Meditoni, ka shumë aplikacioni në telefon për këtë (provoni HeadSpace).

E diel: Detoksikimi nga objektet dixhitale, gjeni dy orë për t’u larguar nga telefoni juaj./CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE