Connect with Us

Google po ndihmon shtëpinë e modës që të krijojë një fustan të bazuar në të dhënat tuaja personale

Kuriozitete

Google po ndihmon shtëpinë e modës që të krijojë një fustan të bazuar në të dhënat tuaja personale

Publikuar

-

Ivyrevel, një shtëpi modë e mbështetur nga H & M Group, është partnerizuar me Google për të zhvilluar “veshjet e të dhënave” që janë përshtatur me  preferencat tuaja personale.

Kjo veshje do të bazohet në aktivitetet tuaja personale bazuar në të dhënat e mbledhura nga një aplikacion i smartphone.

Mënyra se funksionon aplikacioni është se përdor mjete të ndërgjegjësimit të zhvilluara nga Google për të mbledhur informacion mbi vendndodhjen e përdoruesit, aktivitetin fizik dhe motin.

Informacioni i grumbulluar pastaj kalon përmes një algoritmi që harton një fustan me porosi.

Bashkëthemeluesi i Ivyrevel Aleksandar Subsoic tha se është thelbësore për ambiciet e shtëpisë së modës për të “bashkuar kreativitetin e modës me inovacionin teknologjik”.

Të dhënat do të ndryshojnë plotësisht mënyrën e zgjedhjes së veshjeve tuaja, çdo gjë nga zgjedhja e materialeve, deri në formën, prerjen, ngjyrën, detajet, gjithçka.

Sipas Ivyrevel, çmimi për aplikacionin do të fillojë rreth 99 dollarë./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: