Connect with Us

Google po ndihmon shtëpinë e modës që të krijojë një fustan të bazuar në të dhënat tuaja personale

Kuriozitete

Google po ndihmon shtëpinë e modës që të krijojë një fustan të bazuar në të dhënat tuaja personale

Publikuar

-

Ivyrevel, një shtëpi modë e mbështetur nga H & M Group, është partnerizuar me Google për të zhvilluar “veshjet e të dhënave” që janë përshtatur me  preferencat tuaja personale.

Kjo veshje do të bazohet në aktivitetet tuaja personale bazuar në të dhënat e mbledhura nga një aplikacion i smartphone.

Mënyra se funksionon aplikacioni është se përdor mjete të ndërgjegjësimit të zhvilluara nga Google për të mbledhur informacion mbi vendndodhjen e përdoruesit, aktivitetin fizik dhe motin.

Informacioni i grumbulluar pastaj kalon përmes një algoritmi që harton një fustan me porosi.

Bashkëthemeluesi i Ivyrevel Aleksandar Subsoic tha se është thelbësore për ambiciet e shtëpisë së modës për të “bashkuar kreativitetin e modës me inovacionin teknologjik”.

Të dhënat do të ndryshojnë plotësisht mënyrën e zgjedhjes së veshjeve tuaja, çdo gjë nga zgjedhja e materialeve, deri në formën, prerjen, ngjyrën, detajet, gjithçka.

Sipas Ivyrevel, çmimi për aplikacionin do të fillojë rreth 99 dollarë./CityNews

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Terapia e “Dritës së kuqe”/ Përfitimet e jashtëzakonshme që sjell tek njeriu

Publikuar

-

Nga

Ju mund të keni vënë re një rritje të reklamave të mbytura me dritë të kuqe kohët e fundit në mediat sociale. Ose, mund të keni vënë re personazhe të famshëm që promovojnë këtë dritë të re të modës në llogaritë e tyre në mediat sociale. Po, është tendenca e re dhe e shfaqur në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta kuptoni që partneri juaj po ju fsheh diçka/ Këto janë shenjat që nuk duhet t’i anashkaloni

Publikuar

-

Nga

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë vetë, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Ndonjëherë është e vështirë të dihet se ku të vizatoni linjën. Komunikimi i mirë është thelbësor, por nëse partneri juaj dëshiron të fshehë diçka, duhet të dini se kur t’i bëni ata të thonë të vërtetën. Duke qenë të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Zgjoheni në të njëjtën ore çdo natë?/ Ja cfarë do të thotë kjo për ju dhe mesazhi që do të merrni

Publikuar

-

Nga

A e dini se mund të zbuloni shumë për ato që ndodhin në jetën tuaj, bazuar në orët që zgjoheni rastësisht gjatë natës?  Por a e dini se kjo mund të jetë një formë e komunikimit midis botës mbinatyrore dhe vetvetes? Në fushën e trajtimit mjekësor tradicional kinez, praktikuesit origjinal përdorin meridianë të energjisë në […]

LEXO TE PLOTE