Connect with Us

Mënyrat më të zakonshme me të cilat komunikojnë partnerët që tradhëtojnë

Kuriozitete

Mënyrat më të zakonshme me të cilat komunikojnë partnerët që tradhëtojnë

Publikuar

-

Ndoshta pjesa më e keqe në një mardhënie me një partner tradhëtar është ta kapësh atë në akt.

Komunikimi nëpër një telefoni të mençur ose rrjeteve sociale është një mënyrë ideale për të kryer aktin e tradhëtisë, por cila është metoda më popullore?

Website i famshëm i takimeve Ashley Madison, kreu një sondazh prej 1,500 anëtarësh dhe i pyeti se si ata komunikojnë me personin me të cilin ata po tradhëtojnë partnered e tyre.

Sipas përgjigjeve të sondazhit këto janë metodat më të zakonshme:

Smartphone

56 për qind e njerëzve që morën pjesë në studim renditën telefonat e zgjuar si mjet primar për t’u lidhur me personin tjetër.

Email

40 për qind e atyre që morën pjesë thanë se do të përdorin emailin si një rrugë komunikimi.

Faqet e takimeve në internet

Faqet e takimeve u përdorën nga 20 përqind e atyre që morën pjesë në studim, që është ende një numër mjaft i lartë.

Mediat sociale

18 përqind e të anketuarve thanë se kishin përdorur mediat sociale si një mënyrë për të folur me personin me të cilin po tradhëtojnë.

Telefon i fshehtë

Ky është ndoshta opsioni më i shtrenjtë, por një telefon i dytë apo i fshehtë u sugjerua nga 11 përqind e sondazhit./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE