Connect with Us

 Plazhet më të mira në botë ku mund të kaloni pushimet tuaja

Kuriozitete

 Plazhet më të mira në botë ku mund të kaloni pushimet tuaja

Publikuar

-

Faqja e internetit më e madhe e udhëtimit në Kanada – ka publikuar listën e saj të parë vjetore të 50 Plazheve më të mira të botës, të zgjedhur nga 632 nga profesionistët më të mirë të udhëtimit në botë, përfshirë gazetarë të udhëtimit me përvojë, agjentë udhëtimi dhe blogerë.

Duke e quajtur listën “një koleksion të larmishëm të fidaneve të parajsës së pathyeshme nga çdo kënd i fshehur i planetit tonë”, renditja përbëhet nga vende që renditen lartë në tri rezultate (nga 10) – Bukuria e paprekur, Largësia, dhe cilësia e rërës dhe ujit.

Këtu do të gjeni 10 plazhet më të mira të përzgjedhura nga profesionistët e udhëtimeve:

Trunk Bay, Ishujt Virgjionale të SHBA

Plazhi i fshehur, Meksikë

Hyams Beach, Australi

Playa Paraiso, Meksikë

Baia Dos Porcos, Brazil

Plazhi Navagio, Greqi

Plazh Pink Sands, Bahamas

Anse Lazio, Seychelles

Whitehaven Beach, Australi

Grace Bay, Turks dhe Caicos/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: