Connect with Us

Fshatin e nxjerrin në ankand/ Mësoni kush është blerësi i tij

Kuriozitete

Fshatin e nxjerrin në ankand/ Mësoni kush është blerësi i tij

Publikuar

-

Jemi mësuar të gëgjojmë dhe shohim se janë pikturat më së shumti ato që dalin dhe blihen në ankand, por asesi një fshat i tërë.

Sipas raportimeve të mediave Gjermane, fshati Alwine në Brandenburg të Gjermanisë, ka dalë në ankand dhe është shitur plot 140.000 euro.

Shtëpia e ankandit, “The Karhausen në Berlin”, sqaroi se fshati, me një popullësi prej 20 personash është shitur tek një person anonim, i cili ka kontakuar përmes telefonit, por nuk dihet arsyeja e shitjes së tij.

Kjo zonë ishte pjesë e ish Gjermanisë Lindore, rreth 100 kilometra në jug të Berlinit. Në nuk gjendet asnjë dyqan dhe as shërbime të udhëtimit. /CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE