Connect with Us

Pse duhet të porosisësh shishen më të lirë të verës në restorant

Kuriozitete

Pse duhet të porosisësh shishen më të lirë të verës në restorant

Publikuar

-

Prodhuesit e verës janë shumë të pasinqertë për sa i përket çmimit të verës. Kështu shprehet kritiku i restoranteve Jay Rayner, i cili pohon se është irrituar nga lista e çmimeve.

Ai tregon për “Daily Telegraph” se listat e çmimeve të verës janë gjithë probleme, ato janë me çmime të mbivendosura dhe konsumatori gjithmonë del i humbur.

Ai tregon rastin e një shishe vere, e cila në supermarket është 8 dollarë dhe në restorant është 40 dollarë. Jay Rayner këshillon gjithashtu që në restorante të blihet shishja më e lirë e verës, sepse restorantet janë ende pa rregulla të mirëfillta dhe standarde të mirëpërcaktuara.

Pronarët e restoranteve deklarojnë se është e justifikuar nxjerrja e parave nga vera, sepse fitimi në pjatat e ushqimit është shumë i cunguar kështu sipas tyre ata duhet të nxjerrin koston e gotave të verës, larjes dhe pastrimit./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: