Connect with Us

“Instagram”-i sapo bëri një përditësim të paparë

Kuriozitete

“Instagram”-i sapo bëri një përditësim të paparë

Publikuar

-

“Instagram”-i sapo ndryshoi mënyrën sesi e përdorim aplikacionin. Në përditësimin e tij më të ri, media sociale tani po lejon përdoruesit të ndjekin “hashtag”-et, përveç ndjekjes së profileve të tjera.

Ja se si funksionon:

1)Kërko një “hashtag” që të intereson në “Instagram”.

2)Në pjesën e sipërme të faqes së “hashtag”-ut, do të shihni një buton “Follow”. Klikoni mbi të.

 

3)Tani do të keni mundësi të shihni postimet më të mira të atij “hashtag”-u në faqen tuaj të “Instagram”-it dhe në “InstaStory”.

4)Përdoruesit e tjerë gjithashtu do të jenë në gjendje të shohin se çfarë “hashtag”-u ndiqni, duke zgjedhur opsionin “Following” në profilin tuaj. Lista juaj do të ndahet në dy pjesë, “Njerëzit” që ndjek dhe “Hashtag”-et./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: