Connect with Us

Santa niset me tetë drerë përreth botës, këtu mund të ndiqni gjithë udhëtimin

Kuriozitete

Santa niset me tetë drerë përreth botës, këtu mund të ndiqni gjithë udhëtimin

Publikuar

-

Komandoja ushtarake e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, e cila është përgjegjëse për mbrojtjen e hapësirës ajrore në Amerikën e Veriut, është përgatitur të ndjekë një burrë me mjekër të bardhë dhe kostum të kuq në vigjiljen e Krishtlindjeve.

Komandoja e Mbrojtjes Ajrore të Amerikës së Veriut (NORAD) është duke u përgatitur për të ndjekur slitën dhe tetë drerë bore, të cilët kanë nisur udhëtimin e tyre rreth botës këtë të diel mbrëma.

NORAD ka bërë me dije se të gjithë mund të ndjekin trajektoren dhe udhëtimin e Santës si dhe përgatitjet e udhëtimit online. Santa do të udhëtojë në të gjithë botën për të sjellë gëzim e lumturi tek fëmijët e vegjël, vajza dhe djem, që janë sjellë mirë gjatë vitit.

Njerëzit në Amerikë dhe kudo që ndodhen, do të mund të telefonojnë në numrin 1-877-HI-NORAD (1-877-446-6723) dhe të flasin live me ndjekësit e NORAD, të cilët po monitorojnë udhëtimin e Santës, përmes programit Santa Tracker./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: