Connect with Us

Shumica e femrave tradhtojnë partnerët, të tjerat gjejnë dashurinë në ditët e festave

Kryesore Show Biz

Shumica e femrave tradhtojnë partnerët, të tjerat gjejnë dashurinë në ditët e festave

Publikuar

-

Nuk është çudi! Rezulton të jetë një nga sondazhet më të besueshme, të paktën ndër të rinj. Këto ditë po flitet shumë për rrëmujën që shkaktojnë mbrëmjet e festave. Themi rrëmujë sepse në shumicën e rasteve mund të jenë burim konfliktesh e deri ndarje të çiftit.

Në fund, faji është i alkoolit sepse duhet të jetë gjithmonë i dikujt apo diçkaje, por fakt ngelet që të paktën për grupmoshën 20-40 vjeç, qofshin burra po gra, tradhtia ka qenë të paktën një herë prezente gjatë darkave festive të fundvitit.

Shumica prej femrave kanë pranuar se e kanë tradhtuar partnerin të paktën një herë, ndërsa këta të fundit i kanë shifrat edhe më të larta. Nga ana tjetër, pikërisht për shkak të çlirimit që shkakton alkooli, thuhet se një në shtatë femra arrin të krijojë një marrëdhënie të qëndrueshme, pikërisht gjatë festës.

Sipas një studimi britanik, 1 në 7 femra britanike kanë gjetur dashurinë në ditët e festave. Ndaj, për këto festa femrat harxhojnë shumë para për t’u rregulluar. Ky studim tregoi se 38 për qind e femrave pranuan se donin të blinin veshje sa më të bukura për të lënë përshtypje të mirë te kolegët.

Ndërsa 22 për qind u përgjigjën se ndiheshin në siklet që do të shkonin vetëm në festë. 21 për qind e tyre kishin bezdi praninë e shefit në festë. Ata që e kishin përdorur kolegun apo kolegen vetëm për seks, të nesërmen, në shumicën e rasteve, nuk kanë shkuar në punë!/CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: