Connect with Us

Habit Mimi Kodheli/Ja si reagon kur djali i prezanton ‘shoqen’

Kryesore Show Biz

Habit Mimi Kodheli/Ja si reagon kur djali i prezanton ‘shoqen’

Publikuar

-

Deputetja Mimi Kodheli njihet për natyrën e saj të rreptë në punë, por rrallë herë rrëfehet për jetën personale. Në një intervistë për ‘Why Not’ nga Roza Lati, ajo ka treguar marrëdhënien me të birin dhe me rastet kur i ka prezantuar ndonjë shoqe duke treguar dhe reagimin.

“Jam komode, jam e qetë. Nuk gjykoj sepse në gjithë këto vite kam mësuar se fakti që të tjerët më kanë gjykuar që në momentin që unë ngrihem, mënyrën si vishem, flas, punoj kthehet dhe në një dicka shumë të rëndë. Ti nuk mund të gjykohesh në cdo moment të jetës tënde dhe për cdo gjë. Ti je një qënie humane me fortësinë dhe  dobësinë që karakterizon. Bën gjëra të mira, disa mund ti bësh gabim dhe vjen një moment që gjykimi i të tjerëve të lodh.

Ne kemi tentuar të gjykojmë të tjerët pa gjykuar fillimisht veten. Në fakt gishti duhet kthyer nga vetja pastaj tek tjetri. Është e thjeshtë të thuhet, vështirë të bëhet, por absolutisht jo e pamundur. Unë, duke qenë nën fokusin, nën dritat, presionin e publikut dhe gjykimit të tyre për cdo ditë, gjykoj shumë pak të tjerët sepse e di cdo të thotë të jesh i gjykuar dhe i paragjykuar për cdo gjë,”– rrëfeu ajo./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: