Connect with Us

Mënyrat për të udhëtuar falas në 2018 !

Kuriozitete

Mënyrat për të udhëtuar falas në 2018 !

Publikuar

-

Nëse udhëtimi është një ndër synimet e Vitit të Ri, ju duhet të siguroheni që keni fituar një lotari të mirë. Por mos u shqetësoni, do ju mësojmë disa truke se si të udhëtoni në disa vende të botës pa shumë para. Jeta që bëhet në Instagram na duket shumë luksoze, por do ju tregojmë se çfarë bëjnë këta njerëz për të udhëtuar me pak para.

-Merrni një kartë krediti për turista

Ju nuk po grumbulloni pikët si një udhëtar tek karta juaj e kreditit. Këto pikë ju ndihmojnë të udhëtoni me pak shpenzime, dhe mund të arrini të fluturoni dhe falas.

-Kërkoni për dhuratat që vijnë nga kartat e udhëtimit

Në këtë mënyrë do keni më shumë para për të shpenzuar gjatë udhëtimit tuaj, dhe më pak shpenzime për dhurata.

-Udhëtoni me makinën e dikujt tjetër në vendin ku do shkoni

Nëse nuk keni një makinë, apo mundësi për të marrë një makinë me qera në vendin ku do shkoni, është më mirë që të praktikoni ato që keni parë në filmat amerikanë, pra ti kërkoni dikujt tjetër t’ju marrë për një xhiro deri në destinacion.

-Mësoni anglisht

Nëse nuk dinit anglisht më parë, është koha e duhur që të filloni të mësoni. Pasi do njiheni me shumë persona të tjerë, me turistë të tjerë si ju. Mbani një libër përkthimi me vete, dhe pak nga pak do mësoni fjalë të reja.

-Bëhuni vullnetar tek WWOOF

Nëse doni një akomodim falas, fjetje falas, ushqim, dhe mbi të gjitha të mësoni gjëra të reja për bimët, kulturën dhe për vendin ku jeni, kjo është organizata e duhur./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: