Connect with Us

Pse femrat janë më të lumtura me meshkuj më pak atraktiv?

Femra

Pse femrat janë më të lumtura me meshkuj më pak atraktiv?

Publikuar

-

82 çifte kishin marre pjese ne studimin, i cili per qellim kishte ta kuptoje pse femrat e bukura, me fame boterore, percaktohen per nje mashkull me pak atraktiv se vete ato.
Shume here kemi rastin te shohim nje çift, madje kjo ndodh edhe tek yjet dhe personalitetet e njohura, ne te cilat femra eshte shume me terheqese se sa mashkulli.

Shkencetaret e kane vertetuar se femrat gjithsesi se e dine fare mire se si dhe çfare veprojne. Studimi me i fundit sugjeron se femrat qe jane ne lidhje me nje mashkull me pak atraktiv jane me te lumtura. Hulumtuesit nga UCLA dhe universiteti Tennessee kishin grumbulluar 82 çifte, te cilet jone te martuar per nje vit dhe ata qe ne minimum njihen per tre vjet ne menyre qe t’i xhirojne se si ata zgjidhin problemet e tyre personale.

Meshkujt me terheqes gjate zgjidhjes se problemeve karshi partnereve shpreheshin me fjalet si “ky eshte problemi yt, ti merru me te”, derisa ato me pak atraktiv me shume ishin munduar qe partnere t’ia bejne me dije se ata jane aty per partneren e tyre sa here qe ato kane nevoje. Nga ana tjeter, meshkujt e hijshem te vetedijshem se deshirohen edhe nga femrat e tjera, me se paku ishin munduar t’i zgjedhin problemet.-

Ne lidhjet ku te dy parteret ishin te hijshem, ofronin me pak mbeshtetje per njeri-tjetrin./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: