Connect with Us

Njerëzit me këtë emër kanë më shumë gjasa të bëhen milionerë  

Kuriozitete

Njerëzit me këtë emër kanë më shumë gjasa të bëhen milionerë  

Publikuar

-

Determinizmi emëror është një term i shpikur nga gazetari i New Scientist, John Hoyland.

Është teoria se emri juaj dikton se si do të shkojë jeta juaj.

Pra cilat emrat që do t’ju bëjnë të pasur?  Sipas një studimi emrat e djemve që kanë më shumë gjasa të bëhen milionerë janë :/CityNews  

William (ose Will)

Amancio

Labirint

Carlos

Jeff

Elon

Larry

Lawrence

Michael

Charles

David

Gerald

Charles

Richard

Në të vërtetë, nëse bën një kërkim më të thellë kupton se sa i vërtetë qëndron ky studim. Eloni është padyshim Elon Musk. Warren, Warren Buffett. Mark, Mark Zuckerberg. Edhe Amancio, që mund të ju duket i padëgjuar në fakt është biznesmeni Amancio Ortega i cili themeloi Zara.  E ndërsa emrat e vajzave që kanë më shumë gjasa të bëhen milionere janë:

Lauren

Jacqueline

Liliane

Alice

Christy

Georgina

Salma

Gina

Yelena

Susanne

Abigail

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: