Connect with Us

Facebook po humbet përdorues për herë të parë/ Zuckerbergu nuk shqetësohet

Kuriozitete

Facebook po humbet përdorues për herë të parë/ Zuckerbergu nuk shqetësohet

Publikuar

-

Facebook ka bërë publike se numri i Amerikanëve që po përdorin këtë rrjet social është ulur për herë të parë. Kompania gjithashtu ka bërë me dije se përdoruesit po kalojnë shumë pak kohë në të.

Sipas CEO-s Mark Zuckenberg, koha e kaluar në site ka rënë me 50 milionë orë çdo ditë, gjatë tre muajve të 2017-ës. Kjo tingëllon shumë e madhe por në fakt është vetëm 5 % humbje.

Fcebook ka qënë një platformë shumë e fuqishme nga e cila ka përfituar miliona dhe ka pasur me mbi dy bilion përdorues.

Bossi Zuckenberg ka thënë se ka qënë një vit i fuqishëm por dhe i vështirë.

‘Në 2018-ën kemi vendosur fokuse të reja, ku jo vetëm Facebook do mund të përdoret për qejf, por do jetë dhe një platformë shumë e nevojshme për shoqërinë’, tregon shpikësi i platformës më të fuqishme në planet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: