Connect with Us

5 pyetje që asnjë femër nuk ka kurajo ti bëjë

Femra

5 pyetje që asnjë femër nuk ka kurajo ti bëjë

Publikuar

-

Gjoksi është një prej pjesëve më sensuale në trupin e një femre. Ka disa pyetje që femrat duan t’u dinë përgjigjen në lidhje me gjoksin, por që gjithmonë kanë komplekse që t’i bëjnë.

Pse gjinjtë bëhen më të fortë para ciklit?

Është diçka që ndodh për shkak të hormoneve. Para ciklit, niveli i estrogjenit dhe progesteronit rritet dhe për pasojë, gjinjtë bëhen më të fortë dhe ndiejnë më shumë dhimbje. Këto simptoma zhduken direkt, pas ardhjes së menstruacioneve.

Pse ndonjëherë shfaqen qime në gjoks?

Ndonjëherë femrat shqetësohen kur shohin qime rreth gjoksit, por nuk ka vend për t’u shqetësuar. Gjatë fazave të ndryshme të jetës, ka luhatje hormonale të cilat e bëjnë normale rritjen e qimeve në këtë zonë të trupit.

Pse ndonjëherë na kruhet gjoksi?

Normalisht kokrrat e gjoksit nuk duhet të kenë ndjesi kruajtje, por mund të ndodhë kur kjo zonë është e thatë ose e dëmtuar. Shkaqe të tjera që mund të shkaktojnë kruajtjen, mund të jenë ekzemat ose ndonjë simptomë shtatzënie.

Pse kanë prirje të varen?

Nuk bëhet fjalë për një çështje graviteti, por nëse gjoksi nuk mbahet në mënyrën e duhur përditë, me kalimin e viteve për shkak të natyrës së tij delikate, priret të varet. Duhen mbajtur gjithmonë reçipeta, nëse dëshirohet që të keni gjoksin e një vajze në formë edhe pas moshës 30-vjeçare.

Në çfarë moshe duhet bërë mamografia e parë?

Mamografia duhet bërë si mënyrë parandaluese, në momentin kur një femër bëhet pjellore. Kontrollet e rregullta, duhen bërë së paku një herë në vit dhe duhet të vazhdojnë deri në periudhën e menopauzës./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: