Connect with Us

Doni ta kaloni Shën Valentinin jashtë Shqipërisë?/ Ja vendi më i afërt ku mund të shkoni

Udhëtoni

Doni ta kaloni Shën Valentinin jashtë Shqipërisë?/ Ja vendi më i afërt ku mund të shkoni

Publikuar

-

Vetem per 50 minuta me avion, nga Tirana, mbërrini ne Puglia.

Sipas World Travel Association, është pikërisht zona e Puglias dhe Toscanes, zgjedhja më e mirë që mund të bëni këtë vit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cfare mund të bëni në Puglia për Shën Valentin?
Meqënëse në këtë sezon nuk ka turistë aq sa në muajt e tjerë, mund t’i gëzoheni rehat detit, restoranteve me ushqim të mirë, natyrës…së pari, mund të prenotoni për te fjetur ne nje nga shtepizat tipike te Alberobellos dhe te shihni pamjen e mrekullueshme qe ju ofron Polignano ne det.

Do te kenaqeni po aq edhe nese vizitoni qytete si Lecce, Gallipoli, Porto Cesareo dhe Otranto.
Pra, mjafton te prisni bileten dhe keni shume alternative per te kaluar dy dite te bukura dhe per te shijuar dashurine!/CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi, 06 Nëntor 2019/ Zbuloni parashikimin e yjeve sipas Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Duhet të zgjidhni një mesazh ose një mësim joge për tu kujdesur për shëndetin tuaj mendor dhe ti shpëtoni kaosit. Një lidhje zemre me një mik mund t’iu forcojë, dhe ju do të ndani lidhje telepatike e empatisë dhe kuptimin e përbashkët. Binjakët Ju keni besim të madh tek instikti juaj. Me dhuratat shpirtërore […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

48 orë në Tiranë/ Britanikët sugjerojnë vendet ideale

Publikuar

-

Nga

Prestigjiozja britanike “The Independent” së fundmi ka bërë një artikull promovues për Tiranën. Aty përshkruhen vendet më të mira ku duhet shkuar, në rast se vizitoni kryeqytetin e Shqipërisë. “Shqipëria po shkëputet nga i ftohti. Pas dekadash në izolim, vendi i fundit i pazbuluar europian po shkon drejt modernizimit. Tirana është zemra e këtij plani”, […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Ndiheni të varfër?/ Provoni të vizitoni këto vende

Publikuar

-

Nga

Paraja është një luks i madh. Jo të gjithë e kanë fatin të kenë kaq shumë para nëpër duar dhe të bëjnë çfarë të duan. Por mos u shqetësoni. Ka një zgjidhje dhe për ju që nuk keni kaq shumë të ardhura. Merrni disa rroba me vete, pak para dhe hipni avionit për…. Këto janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: