Connect with Us

A duhet të bëjmë ushtrime kur jemi sëmurë?

Life Style

A duhet të bëjmë ushtrime kur jemi sëmurë?

Publikuar

-

Nëse doni të mbroheni nga sëmundjet, apo gripi, ushtrimet janë një luftues kundër tyre. Studimet kanë treguar se aerobia është një nga ushtrimet që të merr më pak kohë dhe mund t’ju ulë rriskun për të marrë infeksione. 30 apo 45 minuat në ditë, me aktivitete si ecja, biçikleta, apo vrapimi, janë disa nga ushtrimet që mund të bëni kur jeni sëmurë dhe nuk keni rrezik për asgjë.

Ekspertë të tjerë shpegojnë se ‘ Sistemi imunitar do aktivitet për ta bërë punën më mirë’. David Nieman, professor dhe drejtor i Laboratorit të Performancës Njerëzore. ‘ Sa herë që ju bëni ushtrime, ju i jepni rëndësi sistemit nervor duke i forcuar qelizat.’

‘Ushtrimet janë të mira për parandalim’ tregon Nieman./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE