Connect with Us

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Kuriozitete

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Publikuar

-

Të gjithë dëshirojmë që udhëtimi jonë të jetë sa më i rehatshëm dhe pse jo të udhëtojmë aty ku të gjithë duan. Në ‘first class’. Por meqë kjo kushton, ne do ju tregojmë se si ta bëni udhëtimin tuaj të tillë me pak trike të vogla.

Të zgjedhësh një vend të rehatshëm dhe me pamje. Sigurohuni që karrigja juaj të jetë afër dritares që të shijoni pamjen e mrekullueshme mbi re.

Zini një vend kur prisni në aeroport. Ushqimi, pija, leximi i librave apo revistave është ajo që të gjithë bëjnë teksa presin të fluturojnë në destinacion.

Udhëto vetëm. Shkrimtari i cili merret me udhëtime, ka thënë për Telegraph se është më mirë kur je vetëm. Konsumo ushqim më shumë, ze karriken që dëshiron dhe nuk ke njeri që të shqetëson gjatë udhëtimit.

Merr ushqimin tënd.

Të gjithë e dimë që ushqimi që ofrohet në avion nuk është shumë i shijshëm. Të marrësh ushqimin tënd, chips, apo ndonjë pije freskuese, të bën të ndihesh sikur je më i zgjuar se të tjerët.

Bëni një sy gjumë.

Ngrini këmbët lart.

Të dyja lidhen me njëra tjetrën. Pasi të bësh një sy gjumë kur ke këmbët poshtë, është shumë e parehatshme.

Udhëtim të mbarë!/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Foto/ Lind foshnja me katër këmbë dhe tre duar

Publikuar

-

Nga

Një grua në Indi ka lindur një vajzë me katër këmbë dhe tre duar dhe një djalë i cili është krejtësisht normal dhe i shëndetshëm. Mediat e huaja shkruajnë se gruaja nuk kishte qenë në vizitat rutinë tek gjinekologia dhe si pasojë nuk është parë që fëmija ishte anormal.

Mjekët mendojnë se gruaja do të sillte në jetë tri binjakë por duket se njëra nga lidhjet është shkëputur.

Raju Gurjar, 24 vjeç, lindi të Premten në një spital të drejtuar nga qeveria në Tonk, Rajasthan. Ndërsa djali është absolutisht i shëndetshëm, vajza lindi me një seri shtesë të këmbëve dhe duarve që mbulonin tërë gjoksin dhe barkun e saj. Mjekët besojnë se gjymtyrët shtesë mund të hiqen përmes operacionit.

Përshtatur nga CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nga Florida në Tajlandë/ Zbuloni 7 vijat bregdetare më të bukura në botë

Publikuar

-

Nga

Brigje, plazhe, ishuj, oqeane, male, shkëmbinj dhe gadishuj. Nëse doni t’i shihni të gjitha këto, atëherë “MailOnline Travel” ka menduar për ju dhe ka publikuar disa prej fotove më spektakolare të vijave bregdetare në botë.

Më sipër do të shikoni një fotogaleri me vijat bregdetare që ofrojnë pamje të jashtëzakonshme.

Tajlandë

Ishujt Faroe

Florida

Marok

Irlande

Indonezi

Marseje

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Më heqin stresin”/ Njihuni me vajzën që tronditi njerëzit me hobin e saj të frikshëm

Publikuar

-

Nga

Një 27-vjeçare në Australi, i ka shokuar të gjithë me “fiksimin” e saj për merimangat e mëdha në fytyrë.

Tarni Roebuck nga Queensland, i pëlqen shumë krijesat me 8 këmbë, t’i mbajë në fytyrë dhe t’i filmojë dhe më pas ajo i ndan videot me ndjekësit e saj në Instagram.

Tarni filloi të merreshe me merimanga përpara 4 vitesh dhe thotë se ato janë një formë terapie për fytyrën pasi janë shumë te lehta dhe kur ecin duket sikur e masazhojnë.27-vjeçarja thotë gjithashtu se gjatë këtyre viteve nuk është pickuar asnjë herë të vetme nga to dhe se do që t’u tregojë njerëzve që merimangat nuk kanë pse të jenë krijesa të frikshme.

Ajo thotë se:

“Ndihem shumë e relaksuar dhe shpesh edhe emocionuar sidomos nëse jam duke mbajtur ndonjë nga speciet e mia të preferuara. Më pëlqejnë më shumë merimangat me mëdha. Më pëlqen shumë të kaloj kohë me merimangat të cilat më shërbejnë si antistres dhe më ndihmojnë që të kujtohem të shijoj gjërat që më rrethojnë.”

 

 

***

LEXO TE PLOTE