Connect with Us

Vendi i duhur me pamje magjike!/ Ndodhet shumë afër nesh

Kuriozitete

Vendi i duhur me pamje magjike!/ Ndodhet shumë afër nesh

Publikuar

-

Vendi i cili do mahniteni vetëm duke e parë në foto është Norvegjia. Me pamje si në përralla, është një magji e vërtetë.

Kjo sepse Norvegjia jep pak nga gjithçka!

Male me dëborë, pyje të dendur, fjordet e mrekullueshme, pamje nga drita e veriut dhe pamje nga bregdeti – janë disa nga mundësitë që ofron ky vend.

Më poshtë do t’ju tregojmë vendet dhe pamjet, të cilat do t’ju bëjnë të dëshironi të udhëtoni atje të paktën një herë në jetë./CNA.al

Reinebringen

Roros Street

Odda 

Trolltunga

Svolvaer

Trollstigen

Reine

Lofoten Islands, Fredvang Bridges

Autumn In Lofoten

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE