Connect with Us

Foto/ Nëse konsumoni për një orë, restoranti ju jep falas biftek 6 kg

Kuriozitete

Foto/ Nëse konsumoni për një orë, restoranti ju jep falas biftek 6 kg

Publikuar

-

Një restorant anglez shërben një biftek të madh me peshë 6 kg për të gjithë ata klientë trima që guxojnë ta porosisin.

Bifteku që peshon sa një qengj përgatitet nga Cattlemans Steakhouse, në Devon. Ai kushton 200 euro, por për të gjithë ata që e konsumojnë brenda një ore, mishi është falas.

Pranohen grupe deri në 4 veta për sfidën e ngrënies së këtij bifteku masiv. Deri tani, 10 grupe e kanë porositur këtë biftek, por vetëm dy prej tyre kanë arritur ta hanë të gjithin brenda 60 minutave.

Do ta provonit dhe ju?/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: