Connect with Us

Foto/ Moderatoret shqiptare si princeshat e Disney

Kryesore Show Biz

Foto/ Moderatoret shqiptare si princeshat e Disney

Publikuar

-

Përpara disa ditësh, në një artikull të huaj që po qarkullonte kryesisht në portalet e huaja rozë thuhej se princeshat e “Disney”-t në fakt nuk janë thjesht disa kukulla me të cilat fëmijët argëtohen, ato janë raste të mirëfillta studimi përsa i përket karaktereve që shfaqin.

Prej këtyre karaktereve që gjithësecila prej princeshave kanë, arrijmë që më pas të identifikohemi me to.
Shumë prej personazheve të showbizit shqiptar që na rrethojnë kudo, janë të ngjashme në karakter me disa nga princeshat e “Disney”-t.

Le të shohim më poshtë se cilat prej tyre na ngjasojmë në karakter me disa nga princeshat më të njohura të “Disney”-t.

Borëbardha – Arbana Osmani

Hirushja – Alketa Vejsiu

Bela – Marina Vjollca

Jasmina – Elita Rudi

Pokahontas – Aulona Musta

Mulan – Fatma Haxhialiu

Ariel – Roza Lati

Merida – Liberta Spahiu

Elsa – Luana Vjollca

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Modelja kroate “thyen” rrjetin/ Nxjerr në pah “asetet” bombastike me bikini

Publikuar

-

Ish e dashura e futbollistit Neymar, Soraja Vucelic, ka postuar disa foto në rrjetet sociale ku me fotot e fundit ka dashur t’i tregojë atij se çfarë ka humbur, duke nxjerrë në pah të gjitha asetet fizike.

Modelja kroate  po kalon pushimet në plazhin e Marbellas në Spanjë dhe shpesh herë provokon me poza dhe me fotot seksi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Na shkon shumë shtrenjtë”/ 21 fëmijë, familja më e madhe në Britani tregon shpenzimet luksoze

Publikuar

-

Ata u bënë të famshëm në fillim të vitit 2008, ku çifti Noel Radford dhe Sue nga Lancashire, treguan se kishin vetëm 13 fëmijë.

Por Sue ka sjellë në jetë edhe 8 fëmijë të tjerë, ku më i madhi është Chris, 30-vjeç dhe më i vogli është Bonnie, 18-muajsh.

Duke folur për jetën e tyre të përditshme, prindërit e 21 fëmijëve treguan se një ‘xhiro’ për në kinema u kushton të paktën 100 paund.

Duke folur për FEMAIL, nëna u shpreh:

“Ne na pëlqen që të shkojmë në kinema, sidomos për pushime kur fëmijët nisin të mërziten, bie shi dhe nuk kanë se çfarë të bëjnë. Por, ama mund të na shkojë më shumë se 10 paund për person dhe shkon shumë shtrenjtë.”

LEXO TE PLOTE