Connect with Us

Ku rrinë njerëzit më të pasur në botë kur shkojnë me pushime?

Life Style

Ku rrinë njerëzit më të pasur në botë kur shkojnë me pushime?

Publikuar

-

Për multimilionerët një udhëtim në Bali është njësoj si të blejnë një akullore, por gjithsesi kjo s’do të thotë që ata nuk mendojnë fare kur shpenzojnë. Sigurisht që e bëjnë, ndryshe nuk do të mund të ishin kurrë të pasur!

Por dihet që kur vjen puna tek pushimet secili nga ne përpiqet t’i bëjë ato sa më të bukura. Dhe njerëzit me më shumë para në botë duket se paguajnë vetëm nëse këto pushime do të jenë super luksoze.

Por ku qëndrojnë ata dhe sa kushtojnë mesatarisht pushimet e milionerëve?

Në vende si Greqia apo Italia, një palë pushime luksoze kushtojnë rreth 87.155$ deri në 174.349$ në javë. Por sigurisht çmimi duhet justifikuar me patjetër.

Italian Lakes Villa

Kjo vilë ndodhet në Tremezzo të Italisë, pranë liqenit të Como-s. Një pishinë në qendër dhe e gjithë vila e rrethuar nga malet.

Dhomat ku mund të darkosh siç mund t’i shihni kanë gjithashtu pamje fantastike. Për një palë pushime si këto, bosat paguajnë deri në 105.847$ në javë!

Ndërsa kjo vilë ndodhet në ishullin e famshëm të Mykonos. Ndonëse këto vitet e fundit, duket sikur Mykonos është bërë destinacion i prekshëm për shtresa të ndryshme shoqërore, kjo vilë i ruan standartet. Ata që pushojnë këtu duhet ta dinë se në 7 ditë do t’ju duhet të shpenzoni 174.349$.

Kjo quhet vila Porto Cheli dhe ndodhet në Peloponnese. Milionerët e adhurojnë këtë vend dhe mendojnë se ja vlen të paguajnë 105.831$ për një javë.

Vila Itaka, ndodhet në brigjet e detit jon, pranë Greqisë.  Për 7 ditë qëndrimi këtu do t’ju duhet të shpenzoni rreth 122.010$.

Kjo vilë ndodhet në Toskana. Pamja nga pas është kaq madhështore sa ç’është përballë!/CNA

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

FOTO-Nuk po i hani ashtu si duhet/ Zbuloni se si duhet t’i gatuani këto 12 ushqime për të pasur përfitime të mëdha shëndetësore

Publikuar

-

Nga

A e dini se po hani në mënyrë të gabuar disa ushqime të caktuara? Asparagu, luleshtrydhet, kosi dhe fasulet janë të gjitha ushqime të shëndetshme, por ne shpesh nuk i hamë si duhet dhe përfundojmë duke mos i përfituar ushqyesit e tyre. “BrightSide”, ka renditur 12 ushqime që me siguri keni qenë duke i ngrënë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zbulohen shifrat e frikshme/ Përse fëmijët dhe adoleshentët ndihen të trishtuar dhe në depresion në ditët e sotme

Publikuar

-

Nga

Prej disa vitesh, sipas sondazheve, të rinjtë duket se ndihen gjithnjë e më shumë të palumtur, të trishtuar dhe në depresion.Sipas shifrave të fundit , ka pasur një rritje drastike të çrregullimeve të humorit dhe shqetësimit psikologjik tek adoleshentët dhe të rriturit e sotëm. Sipas “Bright Side”, psikologu që vepron në çështjen e të rriturve dhe adoleshentëve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-Shkalla më e famshme në botë/ Pas filmit “Joker”, turistët po bëjnë namin në këtë zonë

Publikuar

-

Nga

Trendet në rrjetin më të përdorur social “Instagram”, po ndryshojnë cdo ditë e më shumë. Këtë herë “fiksimi” më i ri i përdoruesve është një dhe i vetëm: shkallët e Joker- it. Pasi pushtoi kinematë fillimin e këtij muaji,admiruesit e “Joker”, janë duke rikrijuar imazhin e rolit të portretizuar nga Joaquin Phoenix, i cili në […]

LEXO TE PLOTE