Connect with Us

Gazetari italian publikon skandalin: Ferri nuk ekziston, ma tha Papa Françesku

Life Style

Gazetari italian publikon skandalin: Ferri nuk ekziston, ma tha Papa Françesku

Publikuar

-

Themeluesi i së famshmes La Repubblica, Eugenio Esse ka bërë një deklaratë shokuese në moshën 93-vjeçare, jo vetëm për publikun italian por për të gjithë ata që besojnë në krijuesin e shenjtë.
Ai ka bërë një deklaratë në media duke thënë se Papa i ka treguar atij se nuk beson në jetën e përtejme dhe se ferri nuk ekziston.

Gazetari ateist ka publikuar intervistën e Papa Françeskut në gazetën e tij dhe ka treguar deklaratën që sipas tij mohon ekzistencën e jetës së përtejme.

Në deklaratën e Papës thuhet:

Nuk dënohen, ata që pendohen marrin faljen e Perëndisë (…), por ata që nuk pendohen dhe si rrjedhim nuk mund të falen, zhduken. Nuk ka ferr, ka zhdukje të shpirtrave mëkatarë.”
I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Selisë së Shenjtë e cila mohon të jenë cituar ekzaktësisht fjalët e Papës.

Në deklaratë thuhet:

Asnjë citim i artikullit të lartpërmendur nuk duhet të konsiderohet si një transkriptim besnik i fjalëve të Atit të Shenjtë, Papa Francisco në të vërtetë u takua me Scalfarin, por nuk i dha intervistë .”/CNA

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Vedat bastis shtëpinë e Tahir/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Lot në Detin e Zi”

Publikuar

-

Nga

Tahir e çon Nefesin në shtëpinë e tij dhe bën sherr me të vëllain. Mustafa i kërkon Tahirit ta largojë Nefesin. Nefes nuk mund ta durojë sherrin mes vëllezërve dhe thotë se do largohet. Tahir e ndalon dhe thotë se nuk do e lejojë Vedatin ta lëndojë Nefesin.

Asije arrin ta pushojë sherrin mes vëllezërve dhe e merr Mustafain në dhomë. Familja Kaleli dalin për pazar në qendër. Aty gratë nisin të flasin për Nefesin. Merxhan bëhet xheloze kur sheh familjen Kaleli me Nefesin. Tahir e merr Nefesin nga pazari dhe i kërkon llogari. Nefes i tregon Tahirit se prej 8 vitesh nuk ka dalë nga shtëpia.

Tahir mbushet me urrejtje për Vedatin dhe i dhimbset Nefesi. Vedati udhëton natën për në Syrmene dhe me vete ka armë. Prania e Nefesit nis sherrin në familje. Nefes vendos të largohet pasi ofendohet nga e ëma e Tahirit.

Tahir i thotë Nefesit të flejë edhe një natë në shtëpinë e tij dhe të nesërmen do e nisë për udhëtim. Nefes dhe Tahir nuk i zë gjumi nga mendimet. Vedat arrin në shtëpinë e Tahirit natën vonë. Ai dhe njerëzit e tij bastisin shtëpinë Kaleli por nuk e gjejnë Nefesin. Ajo ia ka mbathur me djalin.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Java e modës në Londër/ Zbuloni veshjet që do të bëjnë “namin” dhe trendet më të reja

Publikuar

-

Nga

Java e modës në Londër pritet me padurim nga fashionistat dhe blogeret në gjithë botën për të parë trendet më të reja të cilat vijnë nga street style.

Thjeshtësia është fjala kyçe e veshjeve dhe stileve që na vijnë nga fashionistat dhe influencers, ndaj përgatituni të shihni 7 trendet më interesante dhe kombinimet që mund t’i bëjmë në përditshmëri këtë sezon:

Lëkura kafe

Kombinimi i dizajneve të ndryshme

Çizmet deri te kyçi

Fustanet në ngjyrë të bardhë

Çantat e kuqe

Kominoshet

Mëngët e mbledhura

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Përfiton shifra marramendëse vetëm për të fjetur në hotel/ Njihuni me 25 vjeçarin milioner

Publikuar

-

Nga

Britaniku i cili është bërë i njohur tashmë për udhëtimet e tij luksoze, Aleks Shanon,  duket se ka një nga punët më të bukura, atë të udhëtimeve dhe fjetjes në hotelet më luksoze të botës.

Edhe pse nuk është milioner, ai jeton si i tillë dhe madje paguhet. Ai shkon të flejë nëpër hotele luksoze, që të bëjë një vlerësim të shërbimit të produkteve të tyre më cilësore.

Ai thotë se vetëm nga kjo punë ka fituar rreth 55 mijë dollarë për një vit e gjysmë, dhe hotelet i kanë ofruar shërbimin maksimal.

LEXO TE PLOTE