Connect with Us

Modelja humb 80% të shikimit / Operacioni që i kushtoi jetën

Life Style

Modelja humb 80% të shikimit / Operacioni që i kushtoi jetën

Publikuar

-

Një modele e njohur në Instagram ka dëmtuar rëndë shikimin pasi tentoi të ndryshonte ngjyrën e syve.

Naddine Bruna dëshironte që ti bënte sytë ngjyrë gri, por përfundoi duke humbur 80% të shikimit në syrin e djathtë dhe 50% në syrin e majtë.

Ajo udhëtoi drejt Kolumbisë për të bërë operacionin pasi nuk është miratuar në ShBA. Kirurgjia ka kushtuar 3 mijë dollarë, ndërsa problemet me shikimin filluan menjëherë.

32-vjecarja ka deklaruar se vizioni i saj është i zbehtë për shkak të presionit që është ushtruar në nevrin optic nga implanti. Ndërkohë sytë e saj ishin të kuq dhe ndjente dhimbje për muaj me rradhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE