Connect with Us

Hekurosja e rrobave tani bëhet dhe më e thjeshtë/ Pa nevojën e një hekuri

Kuriozitete

Hekurosja e rrobave tani bëhet dhe më e thjeshtë/ Pa nevojën e një hekuri

Publikuar

-

Nëse hekuri ju është prishur ose jeni në udhëtim, dhe vini re se këmisha është e gjitha e rrudhosur, mos u shqetësoni! Më poshtë do t’iu listojmë sesi të hekurosni pa një hekur në kushte shtëpie!

Me tharëse flokësh

Për vetëm disa sekonda, tharësja e flokëve zhduk të gjitha rrudhat. Sekreti është që ta aplikoni tharësen, në të dyja anët e materialit.

Në dush

Ky trik është shumë i dobishëm kur udhëtoni. Nëse po planifikoni të vishni një fustan apo këmishë gjatë pushimeve, vareni në tualet gjatë kohës që po bëni dush, me dyert dhe dritaret e mbyllura. Kur të keni përfunduar, rrudhat do të jenë zhdukur.

Me uthull

Harrojini të gjitha kimikatet e shtrenjta. Në një tas hidhni një pjesë uthull të bardhë dhe 3 pjesë ujë. Më pas aplikoje mbi bluzë dhe lerë të marë ajër. Mrekullia ndodh pas disa sekondash!

Tenxhere e nxehtë

Ziej ujë në një tenxhere metalike. Pasi sheh që uj ka zier, derdhe në lavaman. Përdore fundin e tenxheres menjëherë për të hekurosur pjesën që do.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Si të mbani frymën më gjatë nën ujë/ Një praktikë e thjeshtë për të gjithë adhuruesit e notit

Publikuar

-

Nga

Noti ësht ënjë sport argëtues por duhet të mësoni të mbani sa më shumë frymën. Në teori kjo mund të duket një gjë shumë e lehtë por praktika është e vështirë dhe do shumë përgatitje. Ekzistojnë metoda speciale që mund të të ndihmojnë ta mbash frymën më gjatë dhe  ndërkohë të jesh të ndihesh i […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Flinte në stolat e parkut/ Influencuesja e Instagramit rrëfen si arriti të bëjë jetën që ëndërronte

Publikuar

-

Nga

Pothuajse një vit më parë Safarii jetonte në makinën e saj dhe flinte në stolat e një parku. Ajo punonte si një striptiste në një klub nate por paratë që fitonte nuk i dilnin për për të siguruar jetesën. Pas një viti ajo fitonte rreth 100.000 dollarë dhe po jeton në apartamnetin e saj. Këto […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Surpriza për australianët pas zjarreve/ Zbulohet sistemi antik ujor më i hershëm se piramidat

Publikuar

-

Nga

Një sistem ujor më antik se piramidat  është gjendur nga zjarret në Australi. Kanale të gjera uji të ndërtuara nga australianë autoktonë mijëra vjet më parë për të siguruar ushqim janë zbuluar pasi zjarret dogjën bimët në shtetin Victoria . Peisazhi Kulturor Budj Bim, i përbërë nga kanale dhe diga të ndërtuara nga shkëmbinj vullkanikë, […]

LEXO TE PLOTE