Connect with Us

Google: Nuk duam të jemi ndihmës për vdekjen me buton

Life Style

Google: Nuk duam të jemi ndihmës për vdekjen me buton

Publikuar

-

Gjigandi i teknologjisë, Google, sipas raportimeve në media, do të tërhiqet nga bashkëpunimi me Pentagonin në sferën e inteligjencës artificiale. Një përgjegjës i këtij koncepti u shpreh para punonjësve të Google, se nuk do të zgjasë një projekt për mbështetjen e përdorimit të droneve të Pentagonit, raporton “New York Times” duke iu referuar burimeve të brendshme.

Në projektin “Maven” me një vëllim deri në 10 milionë dollarë synohet përdorimi i algoritmeve inteligjente që shërbejnë ndër të tjera për identifikuar njerëzit në videot e droneve. Kontrata me qeverinë amerikane përfundon vitin e ardhshëm.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

5 kristale të fuqishme që do t’ju ndihmojnë të flini më mirë dhe të lehtësoni pagjumësinë

Publikuar

-

Nga

Ka shumë kristale që mund të na qetësojnë mendjen, të qetësojnë trupin tonë, të sjellin paqe të brendshme për të fjetur më mirë. Ka edhe kristale që largojnë energjitë negative.  Kristalet janë në gjendje të ruajnë dhe të japin energji. Sipas shumë studimeve, kristalet janë më të fuqishëm dhe më të dobishëm sesa mendojmë. Këtu janë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Ushtrimet fizike ju bëjnë më të lumtur se sa paratë/ Habisin ekspertët, ja studimi i tyre më i fundit

Publikuar

-

Nga

Është zyrtare: ushtrimet fizike mund t’ju bëjnë më të lumtur sesa paratë. Dhe për ata që nuk janë duke ushtruar, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Kemi më shumë lajme të mira nëse shikoni me poshtë. Ushtrimi mund t’ju bëjë me të lumtur se sa një rritje e të ardhurave prej $ 25,000. Në këtë studim […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Elegantë dhe shumë shik/ Yjet botërore që shkëlqyen të veshur me ngjyrën e zezë

Publikuar

-

Nga

Shumë shpejt po afrohet sezoni i dimrit dhe të gjithë jemi në dilemë për veshjet dhe ngjyrat që duhet të veshim. Edhe pse ka patur shumë risi në modë, e vetmja ngjyrë që nuk i del asnjëherë moda është e zeza. Me ngjyrën e zezë mund të dukesh elegante, seksi dhe shik. 3 yjet me […]

LEXO TE PLOTE