Connect with Us

Sipas shenjës suaj të horoskopit/ Sa kursimtar dhe ‘armik’ i parasë jeni

Life Style

Sipas shenjës suaj të horoskopit/ Sa kursimtar dhe ‘armik’ i parasë jeni

Publikuar

-

Paratë janë një temë e rëndësishme që na intereson të gjithëve, edhe pse jo gjithmonë llogaria jonë bankare është e mbushur me ato shifrat plot zero që shohim rëndomtë nëpër filma e seriale. Për të mos thënë që shumë prej nesh as që e kanë një të tillë dhe e vetmja gjë të cilës i gëzohen janë data e rrogës dhe xhepi i mbushur plot, të paktën ditën e rrogës. Por, cila është marrëdhënia që keni me paranë?

Dashi: Si një shenjë impulsive që është nuk i intereson shumë se si i harxhon paratë. Jeni njerëz kompetitiv dhe dëshironi një jetesë të mirë, por nuk vareni nga paraja. Edhe pse të kursyerit është gati e pamundur për ju, gjithmonë e gjeni një mënyrë për të dalë nga situatat e këqija.

Demi: Jeni shumë punëtorë dhe arrini të fitoni shumë para. Por ju qëndroni edhe në një punë që ka rrogë të vogël vetëm sepse keni gjetur rehat aty. Jeni të mirë për të kursyer dhe harxhoni vetëm atëherë kur mund ta përballoni.

Binjakët: Shenja e binjakëve nuk ka gjë qëndrim të caktuar ndaj parasë. Shpeshherë ata janë kursimtarë duke mos blerë asgjë dhe në ditë të tjera fiksohen për të blerë diçka të shtrenjtë dhe nuk e kontrollojnë dot.

Gaforrja: Ju dini mirë të kurseni dhe ta mbani të sigurtë situatën financiare për familjen tuaj. Ju punoni fort për arritjet tuaja edhe kur puna që bëni nuk ju pëlqen aspak. Edhe nëse ndonjëherë shpenzoni ju siguroheni të blini gjëra që vërtet ja vlejnë.

Luani: Shenja juaj ka një marrëdhënie interesante me lekët. Juve ju tërheq jeta e shtrenjtë dhe luksoze madje dëshironi t’i blini vetes gjithçka që jua pëlqen syri. Dhe kështu të kursesh është tepër e vështirë bazuar në shijet që ju keni.

Virgjëresha: Jeni praktikë dhe punëtorë. Ju kurseni, programoni të ardhurat tuaja madje ruani dhe para për të pasur një të ardhme të siguruar. Megjithatë kur vjen puna për të investuar ju jeni të frikësuar dhe mendoheni shumë derisa të jeni të sigurtë.

Peshorja: Jeni mjaft të balancuar. Nga njëra anë ju pëlqen të shpenzoni për veshje e ushqime të mira, të trajtoni veten me të dalura të shtrenjta. Ju shpenzoni shumë për veshje të bukura dhe makina të shtrenjta. Por nga ana tjetër ju e dini dhe limitin e blerjeve tuaja.

Akrepi: Ti i shpenzon paratë bazuar vetëm në instinktet e tua. Paraja vjen lehtë te ju. Prireni që të kurseni për të ardhmen në mënyrë që të mos keni surpriza të pakëndshme.

Shigjetari: Jeni shenja më praktike e horoskopit. Keni një marrëdhënie të tillë me paranë e cila ju vjen lehtë dhe po ashtu lehtë ju ikën. Por ju jeni optimist dhe nuk shqetësoheni për këtë.

Bricjapi: Jeni mjaft të përgjegjshëm dhe kursimi i parave për ju nuk është fare problem. Përveç kursimeve ju jeni shumë punëtorë dhe të ardhurat tuaja vetëm shtohen.

Ujori: Ju bëheni shumë punëtorë nëse ju pëlqen vërtet puna juaj. Blerjet tuaja janë gjithmonë të veçanta dhe unike.

Peshqit: Ju nuk keni shumë praktikë kur vjen puna te paratë. Paguan gjithmonë me shumë se sa je në gjendje të përballosh. Duhet patjetër të konsultohesh me dikë që do të të ndihmojë të menaxhosh paratë e tua.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: