Connect with Us

Nëse ju bien flokët gjatë dushit, atëherë ju keni këto probleme

Femra

Nëse ju bien flokët gjatë dushit, atëherë ju keni këto probleme

Publikuar

-

floket shenjat qe tregojne kequshqyerje

Ne ndoshta e marrim me shaka atë lëmshin me flokët që na bien në dush. Flokët bien dhe këtu nuk ka asgjë jo normale. Por a duhet të shqetësohemi për flokët që na bien në dush?

Nëse rënia e flokëve bëhet më e shpeshtë atëherë ju mund të jeni duke vuajtur një ndër problemet e mëposhtme:

Anemi

Flokët mund bien si pasojë e anemisë. Ndër problemet e tjera që shkakton kjo e fundit janë thonjtë lehtësisht të thyeshëm dhe lodhja e vazhdueshme fizike.

Kequshqyerje

Pasojat e kequshqyerjes vihen re në anekset e lëkurës. Nëse po ju bien më shumë flokë se zakonisht, bëni kujdes pasi mund të jeni duke vuajtur nga kequshqyerja.

Stilim i shpeshtë

Një ndër shkaqet e tjera që shkakton rënien e flokëve është edhe stilimi. Tërheqja që pësojnë fijet e flokëve gjatë krehjes me tharëse shpie në dobësimin dhe më pas rënien e tyre.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: