Connect with Us

Janë pushimet e para në çift?/ Ja 10 rregullat e arta që duhet të dish

Life Style

Janë pushimet e para në çift?/ Ja 10 rregullat e arta që duhet të dish

Publikuar

-

Ky është viti i parë që bëni pushime së bashku? Epo duhet të kini parasysh disa këshilla për të kaluar pushimet ideale me partnerin tuaj.

1.Fillo të zgjedhësh

Është e ndaluar t’i delegosh gjithçka tjetrit. Merr përgjegjësinë për të mësuar, për të shprehur preferencat tuaja. Sfida është për të gjetur një opsion që është i kënaqshëm për të dy.

2.Mos e lër të presë pafund

Duhet të mbërrini në kohë, që të tregosh respekt për kohën e njerëzve të tjerë. Çfarë do të bëni në qoftë se ai ju lë duke pritur për orë të tëra?

3.Mos e akuzo

Keni gabuar rrugë ose hoteli nuk është siç e kishit menduar? Ndoshta s’është nevoja për të fajësuar njëri-tjetrin. Kalojeni gjithçka me humor. Vite më vonë do ta mbani mend këtë përvojë me një buzëqeshje në fytyrë.

4.Llogari të përbashkëta

Është e rëndësishme për të sqaruar me ndershmëri dhe takt se si do t’i shpenzoni paratë. Mos pranoni të paguajë ai çdo gjë. Më mirë të jeni të pavarur dhe të luani në të njëjtin nivel.

5.Shfaqjet e tepruara

Edhe pse pushimet janë një ndër momentet më intime për çiftet do të jenë të natyrshme puthjet dhe përkëdheljet, por duhet t’i shmangni ato para të tjerëve, veçanërisht para miqve ose të afërmve tuaj.

6.Ftesa të papërshtatshme

Konsultohuni me partnerin tuaj para se të ftoni të afërmit apo miqtë të bashkohen me ju.

7.Jeto për veten, jo për të tjerët

Biseda, fotografi të vazhdueshme, tagg-im i vetes në çdo foto me një mijë zemra: Jo faleminderit! Ruajtja e privatësisë nuk është vetëm një çështje e mirësjelljes. Përdorni kohën për të qenë me të, gëzoni peizazhin, përjetoni kënaqësinë e lirisë.

8.Zakonet

Preferencat mund të jenë të ndryshme, por dy njerëz të destinuar të jetojnë nën të njëjtën çati duhet të gjejnë një marrëveshje për të shmangur debatet.

.Humori i keq

Diçka ju ka mërzitur? Tregojani atij në mënyrë të qartë dhe duke përdorur një ton të lehtë.

10.Të përshtatesh…ose jo

Të duash njëri-tjetrin nuk do të thotë që të keni të njëjtin karakter ose jetë identike. Durimi, besimi dhe aftësia për të pranuar ndryshime ju lejojnë që marrëdhënia juaj të jetë e lumtur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: