Connect with Us

Seks në takimin e parë? Ja përgjigjia e studiuesve

Life Style

Seks në takimin e parë? Ja përgjigjia e studiuesve

Publikuar

-

Kur një femër dhe një mashkull kanë kryer takimin e parë shpesh lind pyetja nëse duhet të shkojnë në shtrat bashkë. Sipas studimeve dhe sugjerimeve të psikologëve ka disa këshilla përpara një dileme të tillë e cila vë përballë dëshirën për seks me njeriun që ke përballë dhe frikën e të qenit e paragjykuar për të krijuar një histori të rëndësishme me këtë njeri.
Psikologët mendojnë se kjo është një zgjedhje që ju përket thjesht atyre që duhet ta marrin këtë vendim dhe nuk ka arsye për të qenë i kushtëzuar nga ajo çfarë do mendojë tjetri.

Megjithatë studiuesit e Universitetit Ioëwa në një studim të publikuar në revistën “Social Science Research”, mendojnë se seksi në takimin e parë nuk ka asnjë lidhje me ndjenjat dhe se cilësia apo gjatësia e një raporti në çift nuk varet nga fakti, se kur ka ndodhur kontakti i parë seksual mes jush.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Nga

Marrëdhëniet toksike mund të bëjnë të ndiheni të palumtur, zvogëlojnë vetëvlerësimin tuaj, madje bëjnë që ju të mendoni nëse e meritoni të jeni të dashuruar. Por ajo që është më e keqja e të gjithave është se kjo ndodh pa e vënë re aspak. Për shembull ju do të doni të shkoni gjithnjë e më […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE