Connect with Us

Merr fund “epoka” e telefonave me një kamera, Huawei prezanton serinë e re Mate 20 dhe Mate 20 Pro

Life Style

Merr fund “epoka” e telefonave me një kamera, Huawei prezanton serinë e re Mate 20 dhe Mate 20 Pro

Publikuar

-

Huawei ka prezantuar ditën e sotme pajisjet e reja, Mate 20 dhe Mate 20 Pro.

Prurjet e reja nga Huawei sjellin konfigurimin e trefishtë të kamerave ashtu si P20 Pro i pranverës së kaluar dhe së bashku këto kamera sjellin deri në 40 megapikselë.

Kamera primare RGB është 40 megapikselë, dhe ka një lente telefoto tetë megapikselëshe. Këtë herë nuk ka asnjë lente monokrome, pasi ajo është zëvendësuar me një lente me kënd të gjerë 20 megapikselë.

Jo vetëm që kjo është më mirë për foto në grup, por Huawei thotë se do të jetë më e mirë edhe për imazhe makro, duke mundësuar fokusimin në një objekt vetëm 2.5cm larg.

Telefonët e rinj vijnë me procesorin e Huawei, Kirin 980. Procesori premton një përmirësim të shpejtësisë prej 20% dhe një përmirësim prej 40% në efikasitetin e energjisë.

Të dy pajisjet vijnë në Twilight, Emerald Green, Pink Gold dhe Blue Midnight. Mate 20 ka një çmim prej 799 eurosh, ndërsa Huawei Mate 20 Pro vjen në vlerë prej 1,049 euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE